7 grudnia 2023

Wakacje na kempingu przeważnie kojarzą się z młodzieżowymi wyjazdami pod namioty. Taka wyprawa wymaga odpowiednich przygotowań i zaopatrzenia się w potrzebny sprzęt. Najważniejszy jest oczywiście namiot stosownej wielkości, śpiwory i wyposażenie kuchenne.

Niezbędne są również karimaty, aby dobrze odizolować się od gruntu, na którym będzie rozstawiony namiot. Wszystkie tradycyjne karimaty wykonane są z elastycznych, spienionych tworzyw sztucznych i są bardzo lekkie. Różnią się między sobą wielkością i grubością, czasami dodatkową warstwą izolacyjną z folii aluminiowej.

Grubsze karimaty są elastyczniejsze i zapewniają lepszy komfort podczas snu. Na rynku pojawiły się w ostatnich czasach maty samopompujące cieszące się dużą popularnością wśród turystów. Produkowane są z bardzo nowoczesnych tworzyw sztucznych, dzięki którym są wyjątkowo lekkie i mają małe wymiary po skompresowaniu.

Nadają się doskonale do użytkowania w warunkach stacjonarnych jak również podczas wędrówek, bo szybko i łatwo się składają w niewielki pakunek.

babskaelka.pl © 2019 | Newsphere by AF themes.